مجموعه آراد شما را به خرید بهترین محصولات گز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

از بهترین گز انگبین اعلا چه می دانید؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

تاریخچه گز اصفهانتولید کنندگان گز اصفهانبهترین تولید گز انگبین
سفارش تولید گز

بهترین گز انگبین را نمونه های متنوعی از تولیدات گز تشکیل داده است. پس براساس نمونه های مختلف تولید شده از این بهترین گز اعلا و انگبینی انتخاب های مختلفی برای خرید ان می شود.

از تاریخچه گزانگبین و گز انگبینی چه می دانید؟ تولید گز انگبینی اعلا مخصوص چه خانواده هایی بوده؟ از میزان تولید گز در استان اصفهان چه می دانید؟ آیا می دانید بهترین گز تهیه شده از شکر طبیعی گز انگبینی می باشد؟ کدام محله هایی قدیم اصفهان در کار تولید گز بوده اند؟

بهترین گز انگبین

تاریخچه گز اصفهان

تاریخ مدونی در مورد چگونگی و زمان استفاده از انگبین در تولید گز وجود ندارد. انگلین اصطلاحا به شکر طبیعی معروف می باشد و مصرف آن به گذشته بسیار دور بر می‌گردد حتی به زمان قبل از ظهور دین اسلام .یعنی به زمان حضرت موسی (ع) که در قرآن کریم هم از آن یاد شده است.
در اواخر حکومت قاجار بعضی از ثروتمندان و متمولین به واسطه خدم و هشم خود، انگبین را از بیابان‌های خوانسار و چهار محال بختیاری جمع آوری کرده و به اصفهان می آوردند و در نوروز انگبین جمع آوری شده را به حلوا سازی ها می دادند تا به وسیله آن نوعی حلوا درست کنند. که شیرینی آن از انگبین گیاهی می‌باشد.

بهترین گز انگبین 

در محله های قدیمی اصفهان به خصوص محله‌های چهارسوق شیرازیها، میدان قدیم، بازار قنادها در کنار میدان نقش جهان و بازارچه نو چندین کارگاه حلوا سازی وجود داشت که با استفاده از شیره خرما و انگور به تولید حلوا می پرداختند. به تدریج حلوا سازها به سمت گز سازی روان شدند و به شغل تولید گز اشتغال یافتند.
حرفه گز سازی از سال ۱۳۳۴به بعد در اصفهان توسعه یافت و در حال حاضر متجاوز بر ۱۰۰۰ کارگاه گزسازی در اصفهان وجود دارد. که حدود ۱۰ هزار نفر در این کارگاه ها مشغول به کار می‌باشند.

سالانه حدود ۶۰۰۰ هزار تن وگلوگز در گز سازی ها مصرف می گردد که با این مقدار ۱۵ هزار تن گز در استان اصفهان تولید میگردد. گز حاصل کار، تلاش، تجربه سازندگان آن می‌باشد که نیاز به پشتیبانی دارد.

تولید کنندگان گز اصفهان

  1. گز مظفری اصفهان
  2. گز نیوشا اصفهان
  3. گز آنتیک اصفهان
  4. گز مقصودی اصفهان
  5. گز لاله اصفهان
  6. گز معراج اصفهان
  7. گز سکه اصفهان
  8. گز نیکومنش اصفهان

بهترین تولید گز انگبین

بهترین تولید از گز ایرانی را می توان در بخش و قطب های تولیدی گز کشور یعنی اصفهان با بلداجی می توان تهیه کرد. اما این بهترین گز انگبین که می تواند از نوع لقمه ای با آردی و یا گز برشی با طعم انگبین بوده باشد براساس سلیقه های مختلف متفاوت تهیه می گردد. سفارشات برای خرید عمده ی بهترین گز انگبین در این مرکز طبق بازار خرید فروش گز هر نقطه ای از ایران متفاوت تهیه می گردد.

منبع:گزساز

خانم محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم محمدی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09136747925

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: aradgaztrading@

instagram icon اینستاگرام: aradgaztrading11@

email icon ایمیل: kpersiangaz@gmail.com

مجموعه آراد شما را به خرید بهترین محصولات گز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس بگیرید