مجموعه آراد شما را به خرید بهترین محصولات گز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ویژگی کارگاه گز سازی خوب

آنچه در این مقاله می خوانید...

انبار نگهداری و ذخیره مواد اولیه گزسالن پخت مواد گزسالن برش و بسته بندیدستگاه های مورد نیاز گز سازی
خرید گز بلداجی اصفهان

کارگاه گز سازی در هر بخشی از کشور تولیداتی از انواع گزها را شامل می باشد. با این وجود در هر گارکاه گز سازی می توان گز خوب و باکیفیتی از طعم های مختلف را تهیه کرد که در این مرکز نیز با قیمت مناسب در سراسر بازار ایران عرضه می گردد.

از کارگاه گز سازی چه می دانید؟ آیا می دانید یک گز سازی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ چه دستگاه هایی در احداث یک کارگاه گز سازی مورد نیاز است؟ شرایط نگهداری مواد اولیه گز را می دانید؟
در روش تولید سنتی گز، به مکان تولید و ساخت گز، کارگاه گز سازی گفته می شود که می بایست ویژگی هایی داشته باشد.کارگاه های گزسازی چه در روش سنتی و چه صنعتی دارای قسمت هایی اصلی می باشند که لازم و ضروری است از قبیل:

  • انبار نگهداری و ذخیره مواد اولیه
  • سالن پخت مواد
  • سالن برش و بسته بندی
حال توضیحاتی مختصر و مفید در مورد فسمت های فوق بیان می گردد.
گز خوب

انبار نگهداری و ذخیره مواد اولیه گز

گز از مواد اولیه طبیعی و گیاهی تولید می گردد لذا ریع تر در معرض میکروب ها قرار گزفته و آلوده و فاسد می شود بنابراین می بایست در مکانی که کلیه اصول بهداشتی چه در ساخت و ساز و چه پاکیزگی محیط و تهویه مناسب هوا در نظر گرفته شود.
گز خوب

سالن پخت مواد گز

یکی از مهمترین بخش ها در کارگاه گز سازی، سالن پخت گز می باشد که باید از لحاظ بهداشتی، نور، تهویه و مسایل فنی رعایت هایی اصولی انجام شده باشد.
در سالن پخت کلیه تجهیزات مورد نیاز جهت پخت گز موجود می باشد از قبیل همزن، پاتیل، دیگ های بخار بزرگ و اجاق ها. تعداد همزن ها و پاتیل های موجود بستگی به ظرفیت تولید و ظرفیت سالن دارد. بهترین نوع پاتیل از جنس استیل می باشد که خود دارای دیگ بخار برای حرارت غیر مستقیم به مواد می باشد. تعداد پاتیل ها در سالن از ۲ عدد شروع شده و به ۱۰ عدد می رسد و ظرفیت پاتیل ها از ۴۰ کیلوگرم تا ۸۰ کیلوگرم می باشد.

سالن برش و بسته بندی

پس از آماده شدن گزها، به سالن یرش انتقال می یابد تا گز ساخته شده خنک گردد سپس توسط دستگاه های برش و قیچی های مخصوص برش زده می شود. در مرحله بعد توسط دستگاه ها، بسته بندی شده و در جعبه هایی به وزن های ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی بسته بندی می گردد.
حال گز آماده ارسال و توزیع در خورده فروشی ها ، نمایشگاه ها و فروشگاه ها می باشد.

گز خوب

دستگاه های مورد نیاز گز سازی

دستگاه هایی در تولید گز مورد نیاز می باشد. لازم است افرادی که قصد ایجاد کارگاه های گز سازی را دارند ابتدا از تجهیزات مورد نیاز آگاهی یافته برآورد هزینه نموده و دستگاه ها را تهیه کنند. در ادامه دستگاه های مورد نیاز ذگر می گردد…

  • سفیده زن
  • دستگاه پاتیل همزن
  • دستگاه قیچی
  • دستگاه پرس آردی
  • دستگاه جلدگیر
گز خوب

در دستگاه سفیده زن، سفید تخم مرغ همراه گلاب درون همزن، حسابی زده می شود تا فرم بگیرد و کاملا سفید گردد و حجم آن چندین برابر می گردد.در دستگاه پاتیل همزن مواد اولیه گز ساخته و آماده می گردد.دستگاه قیچی، گز آماده شده را در ابعاد مورد نظر برش می زند.

برای تهیه گز آردی، دستگاه پرس آردی کاربرد دارد و گزها را بصورت دایره ای برش زده و در جعبه هایی مملو از آرد بسته بندی می نماید.پس از تهیه و ساخت نهایی گز می بایست در بسته بندی شکیل قرار داده شود و به بازار جهت توزیع و فروش عرضه گردد. دستگاه جلدگیر این عملیات نهایی و مهم را انجام می دهد زیرا ظاهر زیبا نشان دهنده کیفیت درون و میزان اهمیت به سلیقه مشتریان می باشد.

منبع:گزساز

خانم محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم محمدی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09136747925

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: aradgaztrading@

instagram icon اینستاگرام: aradgaztrading11@

email icon ایمیل: kpersiangaz@gmail.com

مجموعه آراد شما را به خرید بهترین محصولات گز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس بگیرید